Znakomity makijaż – zobacz, w jaki sposób go zrobić

Okazuje się, iż wbrew generalnie panującym stereotypom wiele pań nie stosuje makijażu na co dzień. Twierdzą, iż jest to zbyteczny wydatek, bo tanie kosmetyki są niezwykle nietrwałe, a drogie nie zawsze gwarantują poprawniejszą jakość.

Inne przedstawicielki płci ładnej stwierdzają, iż wykorzystywany przez nie okolicznościowy makijaż nie poprawia wcale wyglądu, a wykonanie go zabiera natomiast dużo cennego czasu. Wszystkie te panie popełniają podstawowy błąd: nie stosują właściwych kosmetyków do makijażu.

Gdzie tkwi tajemnica? Najważniejsza jest stosowna baza pod makijaż oraz ozdoby do paznokci. To właśnie dzięki temu kosmetykowi wygładzimy cerę, zatuszujemy niedoskonałości i ograniczymy bezpośredni dopływ kurzu i innych zanieczyszczeń z powietrza do skóry twarzy. Cykliczne używanie bazy tego typu poprawi kondycję cery. Z czasem nakładanie jej na twarz stanie się rytuałem tak samo naturalnym jak poranne mycie zębów. Dopiero po nałożeniu bazy możemy próbować nakładania innych preparatów, jakie stanowią dopełnienie świetnego make-up’u.

Make-up oczu stanowi dla kobiet nie lada wyzwanie. Każda marzy o tym, aby jej spojrzenie przyciągało, jednakowoż wyłącznie ze względu na do perfekcji podkreślone pozytywy, a nie z powodu rozmazanego tuszu lub rolującego się cienia do powiek. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie musi to już być problemem. Jeżeli chodzi o kwestię tuszu do rzęs, jaki zostawia nieestetyczne ślady tuż pod dolną linią rzęs, to znakomicie sprawę rozwiązują sztuczne rzęsy. Najprzyzwoiciej wybrać te przyklejane metodą 1:1.

Jest to zabieg dosyć kosztowny, jednak rezultat utrzymuje się długo. Temat cieni do powiek także można zamknąć w jednym słowie: baza. Baza pod makijaż oczu to świetna sprawa, to naturalnie dzięki jakiej nawet tani cień do powiek utrzymuje się długo, nie roluje się ani nie spływa. Wystarczy nałożyć cieniutką warstwę bazy tuż przed narzuceniem cieni czy też kredki (w zależności od preferencji) i już można się upajać trwałym piękny makijażem oczu. Na wszystko w związku z tym jest porada i nie wypada bez żadnych zahamowań korzystać z usług wizażystki, żeby wyglądać przez cały dzień estetycznie.